Jedinečný výhled na Moravské náměstí

Moderní budova v atraktivní lokalitě

1 1

Prostory v srdci Brna

MORAVÁK má své kouzlo, osobitost a odvážné vize. Stabilitu mu dávají pevné kořeny, kterými sahá do daleké minulosti, ale tepe rytmem budoucnosti. Navíc je MORAVÁK přesně tím místem, kde Vás to bude bavit! Najdete tady moderní obchody, luxusní prodejny, prosvětlené relaxační zóny i stylové kanceláře. Vše zahaleno do čistých dobových linií. MORAVÁK je dominantou severní části Moravského náměstí. Unikátní historická stavba pochází z první poloviny 20. století a je postavena ve funkcionalistickém stylu. Její historie je velmi obsáhlá, v minulosti byla sídlem například Moravské typografie či prvorepublikového deníku Moravské noviny.

12/2019 dokončení

5000 m² pronajímatelná plocha

9 podlaží

A & B budova

Aktuální volné prostory

Zobrazit nabídku

Historie

Moraváku
  • Pohled na severní stranu Moravského (v té době Lažanského) náměstí, kterou tehdy tvořila drobná zástavba.

  • Pohled na Moravské náměstí (v té době Adolf-Hitler-Platz), kde v jeho středu stál Německý dům – kulturní i společenské centrum brněnské německé, především buržoazní společnosti.

  • Fotografie zachycuje jižní stranu Moravského (tehdy Lažanského) náměstí z okna Německého domu. Německý dům byl za 2. světové války baštou německého vojska. Po osvobození Brna byl tento objekt odstřelen a trosky museli odklidit sami brněnští Němci před tím, než opustili Brno.

  • Pohled na budovu MORAVÁK, která byla v tomto období sídlem Rudého práva, propagandistického deníku vycházejícího od roku 1920. Po roce 1946 se Moravské náměstí přejmenovalo na náměstí Rudé armády.

  • Prostory redakce a nakladatelství se po roce 1989 staly sídlem Moravské typografie, která zde provozovala tiskárny, sklady a doprovodné průmyslové provozy.

  • Budova MORAVÁK se stala součástí portfolia skupiny CREAM.

  • Dokončena kompletní rekonstrukce objektu MORAVÁK pod hlavičkou skupiny CREAM. MORAVÁK je nyní moderní administrativní budovou v historickém centru Brna.